Důvody aktuálních poklesů kryptoměn

Pravděpodobně jste si všimli, že předevčírem a včera to s kryptoměnama nevypadalo dvakrát ružově. Stačí se podívat na stránku coinmarketcap.com.

Co se děje? Máme několik důvodů tohoto poklesu.

  • Trh s kryptoměnama šest dlouhých týdnů neustále rostl. Hodnota většiny kryptoměn byla přinejmenším přehnaná.
  • Čína udělala významný krok proti kryptoměnám.

Může za všechno Čína?

Všechny ICO (počáteční nabídka mincí) jsou v Číně až do odvolání zakázané. Znamená to, že sbírat peníze formou prodeje vlastní kryptoměny odteď(pouze v Číně) není dovoleno. Toto rozhodnutí zasáhlo hlavně NEO, které padlo na několika týdenní minimum. Zastavilo se až na 20 USD. Doporučení majitele této kryptoměny je držet, případně ještě dokoupit. Nečekejte ale super-rychlé zisky.

O zákaze ICO napsali snad všichni. Tato informace se objevila také na webových stránkách, které se běžně o kryptoměny nezajímají. Málokdo ale zmínil i další „novinky“ z Číny.

Všechny ICO, které právě probíhají, musí okamžitě zastavit a vygenerovat kryptoměny, které musí vrátit investorům.
Burzy s kryptoměnami nesmí nabízet obchodování s párovým typem fiat / kryptoměna – tedy převod mezi kryptoměnami a státními měny je odteď zakázaný
Finanční instituce, které nejsou bankami, nesmí nabízet finanční služby (i v jejich krypto formě).

Podobných čínských útoků na kryptoměny už bylo hodně a všechny skončily stejně.

Nervozita na asijském trhu

Asijský trh začal klesat kvůli úspěšnému severokorejskému testu vodíkové bomby. Jihokorejský index KOSPI poklesl o 0,72%, japonský index Nikkei 225 dokonce o 0,9%, ASX 200 je téměř půl procenta v mínusu a Šanghajský kompozitní index klesl o 0,03%. V porovnání s dnešním krypto-pádem je nic, žádné podobné snížení indexů fondů se rozhodně nevidí každý den. Investoři utíkají na bezpečnější komodity typu zlato nebo stříbro. Nervozita na většině asijských trhů narůstá a je hloupé myslet si, že kryptoměn se to netýká.

Nedělejte paniku

Tak jako dnes je dnešní korekce stále ještě „v normě“ a není třeba panikařit. Růst za poslední dva týdny byl neudržitelný a z dlouhodobého hlediska neskutečně stoupáme. Vzpomeňte si, na jaké hodnotě byly kryptoměny na začátků roku. I přes tento pokles (a že jich ještě bude) mají kryptoměny obrovský BOOM!

Nebo si stačí připomenout tento obrázek. 🙂

Výsledek obrázku pro cryptocurrencies

Zdroj: http://kryptomagazin.sk/kratka-sprava-dovody-poklesu/

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *